Užutėkis

Vieta

Kauno apskritis

Metai

2017

Architektai

Arūnas Liola
Rolandas Liola
Edgaras Neniškis

Užùtėkis – giliai į krantą įsiterpusi upės akvatorijos dalis, apsaugota nuo tėkmės ir ledonešio. Formuojasi tik lygumų upių ruožuose, kuriems būdingas meandravimas. Laivybinių upių užutėkiuose įrengiami uostai. Kartais užutėkiu vadinama maža jūra, ežero arba tvenkinio įlanka, apsaugota nuo bangų ir audrų.

Projektuojamas namas – palei Nemuną. Jo fiziškai nesimato, tačiau vien jo buvimas įtakoja, kuria vietos emociją. Namo šeimininkų siekis – privatumas, ramybė, saugumas. Visa tai įtakojo architektūrinius sprendinius ir medžiagiškumus. Pirmo aukšto – bendrosios patalpos, tarsi buriasi apie vidinį kiemelį – „užutėkį“, kuris „išteka“ į išorinę saulėtą terasą. 

Kiemelis apsaugo nuo vizualinio kontakto, saulės atokaitos, vėjo. Jo priešprieša – atvira, medinė aikštelė, saulėto kiemo erdvėje, kurį supa pavienių besistiebiančių pušų gojeliai. Tuo tarpu antro aukšto patalpos jau „saugiai žvelgia“ į tolį. Tačiau privažiavimo ir šoniniai pastato perimetrai visada išlieka santurūs, uždari ir „saugantys“ namo gyventojus. Vizualiai siekiama sukurti kuo humaniškesnį mastelį, skaidyti tūrio aukštį per horizontales. Šį įspūdį stiprina ir horizontali natūralaus juodo skalūno apdaila.

Loading...