Teltonika Hightech Hill komlekso architektūrinė idėja padiktuota įmonės vertybių filosofjos ir aplinkos fenomeno simbiozės. Nuo seno žmonės kurdavosi aukštumose ant kalnų ar kalvų, siekdami sukoncentruoti savo resursus, parodyti savo galią, apsaugoti save. Semantinis ryšys tarp aukštųjų technologijų įmonės ir aukštumų lokacijos tampa esminiu projekto ženklu. Ant utilitarių patalpų bazės kuriamas visa ko pagrindas kalnas, kurio viršūnėje ir vyksta tikrasis įmonės bendruomenės kūrybiškas gyvenimas, poilsis. Iš išorės – tai vientisa, švytinti pozityvumu struktūra, kurios vidus kupinas paslapčių, jaukių erdvių, žalumos, bevėjės šilumos ir tylos. Atskiri tūriai, kaip vienos komandos irklininkai, apjungia savo pajėgas į vientisą energiją – kompleksą. Nuo kalvos kylanti pagrindinio gatvės korpuso konsolė ne tik simbolizuoja veržlios įmonės kilimą ir inovatyvumą, bet tuo pačiu kiek praveria vaizdą į vidinę erdvę, kviečia užeiti.
Funkcinis komplekso modelis remiasi optimalaus pasiekiamumo ir hierarchinio prioriteto principais. Pasirinkta racionaliausia žvaigždinės struktūros schema, kuomet pagrindinis patekimas yra pirmame lygyje ir aplink jį koncentruojasi pagrindinės įmonės. Pirmuose aukštuose numatomos reprezentacinės, laboratorijų, maitinimo, sporto, gamybinės patalpos. Antrame lygyje įkuriamas centrinis kiemas/parkas. Viršutiniai aukštai skirti administracijai, kūrybai. Užnugaryje, toliau nuo pagrindinės gatvės, arčiau logistinio mazgo, koncentruojasi gamyba (pastarosios administracija taip pat numatyta greta, aukštuminėje dalyje). Miestelio centre suprojektuota pagrindinės automobilių saugykla. Šiaurės rytuose rezervuojama teritorija naujos gamyklos korpusui. Esamas gamybinis pastatas išsaugomas, tik įrengiamas naujas, požeminis, produktotiekis, jungiantis rekonstruojamos
ir esamos gamyklų korpusus.
Teltonika Hightech Hill kompleksas organiškai įsijungia į bendrą teritorijos susisiekimo sistemą, maksimaliai išnaudodamas visas sklandesnio ryšio galimybes. Esminis prioritetas atiduodamas pėstiesiems. Pagrindinė įeiga į pastatą gerai matoma nuo sankryžos, formuojama greta viešojo transporto stotelės, kad būtų užtikrintas trumpiausias kelias pėstiesiems iki pastato. Greta komplekso praeinanti dviračių trasa sujungiama su pagrindine dviračių saugykla pastate, taip motyvuojant darbuotojus išnaudoti šią ekologišką transporto rūšį. Įvažiavimai į teritoriją hierarchizuojami, atskiriant lankytojų, darbuotojų ir gamybinės logistikos srautus.
Svečiai viešuoju transportu gali būti privežami prie pat pagrindinio įėjimo per pietrytinę įvažą. Vakarinėje pusėje numatoma ateities pėsčiųjų jungtis į būsimąjį Vilniaus Tech universitetinį technologijų centrą. Dalis darbuotojų transporto patenka pro rytinę pusę, komplekso centre. Pagrindinės automobilių saugyklos koncentruojamos viso miestelio centre, siekiant suvienodinti atstumus iki visų gamybinių pastatų (į kitoje gatvės pusėje atsirasiančią gamyklą būtų patenkama pėsčiųjų tiltais). Gamybinės logistikos mazgas koncentruojasi komplekso centre, kur numatomos pagrindinės produktų tiekimo ir sandėliavimo zonos.