Integruotas ir papildantis esamą užstatymo charakterį urbanistinis sprendinys. Urbanistinė koncepcija kuria atvirumo, skaidrumo, prieinamumo ir gyvybingos, humaniškos ervės visiems pojūčius. Akcentuojamos dvi aikštės. Nauja, organizuojanti erdvė – aikštė pietinėje dalyje, bei išvystoma, organizuojama šiaurinėje dalyje esanti erdvė.
Ministerijų miestelis – skirtingų raiškų, gyvybingas architektūrinis sprendinys, formuojantis aiškią struktūrą bei visiems prieinamas bendrasias erdves. Atliepiant į vyraujantį Naujamiesčio užstatymą, siūlomas būdingas perimetrinis užstatymas, skaidant jį viešosiomis erdvėmis bei tūriniais akcentais. Vienas iš pagrindinių akcentų – pagrindinė salė su holu. Atviras, skaidrus tūris eksponuojantis skulptūriškos formos pagrindinės salės tūrį. Kuriamas išskirtinės raiškos tūris, kaip visus pasitinkantis, drąsos, aiškumo-atvirumo ir inovatyvumo ženklas .
Sklypo erdvės organizuojamos pietų-šiaurės kryptimis, užtikrinant insoliaciją, bei sustiprinant ryšį su Neries pakrante. Sukuriami nauji vidiniai ”žalieji koridoriai”. Taip stiprinamas ryšys su upe. Atveriami vizualiniai koridoriai. Gerbūvio sprendiniuose projektuojama “antviršinė upė” – lietaus vandens antviršinis surinkimas. Tekančio, antviršinio vandens dėka atskleidžiamas ir natūralus sklypo reljefo charakteris, vandens atspindžiai ir garsas, sustiprina paupio emociją. Kuriamos lokalios, įvairių charakterių, vidinės rekreacinės erdvės.
Erdviškai įprasminama ir naujai formuojamu užstatymu paženklinama buvusi istorinė Lukiškių gatvės kryptis. Sukuriamas akcentinis, reprezentuojantis ir trauką sukuriantis, vietą ženklinantis objektas – holas su pagrindine sale. Išbaigiama, suformuojama Mečetės g. išklotinė. Paskaidomas ir suformuojamas naujas siluetas iš A.Goštauto g. ir Geležinio Vilko g. Sprendinys maksimaliai išsaugo-integruoja esamus pastatus, vertingus želdynus ir įprasmina buvusią Lukiškių totorių senųjų kapinių teritoriją.
Kuriamos gyvybingos naujos viešosios erdvės, užtikrinant ryšius su aplinkiniais traukos taškais. Naujai projektuojami pėsčiųjų ir dviračių takai. Jie įsijungia į esamą struktūrą ir ją papildo. Perspektyvoje numatoma galimybė pėsčiųjų ir dviratininkų tiltųi, kuris apjungtų su dešiniuoju upė krantu. Naujai formuojamos erdvės taptų lengviau pasiekiamos didesniam kiekiui žmonių. Atsižvelgiant į pagrindinius žmonių srautus, kuriamos dvi aikštės bei gyvybinga ir komfortiška jungtis tarp jų. Sukuriant naujas poilsio erdves, integruojant naujus želdynus, bei plėtojant esamus.