VILA RO


Iškelta užduotis – sukurti jau esamo pastato tūrio fasadų apipavidalinimą, kiemo sutvarkymo bei vidaus interjero projektą, sukuriant kuo kontekstualesnę ir emociškai stiprią išraišką.

Tai vila Palangoje, prie pat Baltijos jūros. Šio objekto raišką inspiravo vieta, paskirtis, esami tūriai bei užsakovo pageidavimai. Tai lyg tęstinis darbas detalizuojant ir puoselėjant jau esamus sprendinius.

Pastato siluetas, pajūrio tematika, šalia augančios pušys, maumedžiai (kankorėžio struktūra, pušų kamienų spalva, faktūra), smėlis (interjero koloristika ir medžiagiškumas), žvejų tinklų motyvas (pirties apdaila) inspiravo sprendinius ir jų raišką. Palaipsniui išsigrynino pagrindinis šio projekto motyvas – rombas. Jis kartojasi visur. Lauko fasadai ir stogas dengiami rombo formos vario skardos žvynais. Rombus interpretuoja ir interjero išorines sienas bei pastogės lubas dengiančios balinto beržo plokštumos. Kuriama šilta ir jauki atmosfera (pajūrio smėlis), ją palaiko baldai bei kiliminė danga. Lauko terasos, laiptai bei jų aikštelės dengtos pilkintomis, lyg druskos išgraužtomis medžio masyvo lentomis („per kopas į pajūrį vedantys mediniai takeliai“). Visos medžiagos ir spalvos kuria bendrą visumą, papildo ir paryškina viena kitą (balinto beržo sienų apdaila, grubios pilkintos medinės grindys, baltos blizgios laiptinės sienos). Rombo motyvas persikelia ir į kiemą. Sklypo gilumoje – atskiras pirties tūris. Jį juosia nerūdijančio plieno strypų „tinklas“. Čia taip pat kuriama rombų ir nereguliarios augmenijos grafika. Pirties stogas apželdintas. Kiemo akcentas – baseinas. Baseino „mėlynumas“ ir šalia jo sukurta „smėlio kopa“ tarsi perkelia prie jūros.

Atšiaurus, uždaras, pranykstantis ir prisitaikantis išoriškai, spindintis, persmelktas dienos šviesos ir šiltas viduje. Iš gatvės pusės santūrus, pridengtas medinėmis žaliuzėmis, iš kiemo – džiugus ir atviras.

Statusas: gyvenamojo namo interjeras ir pastato apdaila

Vieta: Palanga (LT)

Data: 2011