K ir D KOMPLEKSAS


Klaipėdos miesto istorija ilga ir sudėtinga. Nuo XIVa. Šis miestas- uostas- tvirtovė šliejosi prie Baltijos jūros kranto. Klaipėdos centre yra dvi teritorijos, kurios išsiskiria iš jas supančios socialinės ir urbanistinės aplinkos- tai senamiestis ir vienintelis Lietuvos jūrų uostas. Santykis tarp šių dviejų teritorijų labiausiai įtakojo mūsų suprojektuotų pastatų architektūrinę išraišką ir funkcinį modelį. Iki pastatų pastatymo miesto siluetą formavo tik uosto (K)ranai.

Nauji tūriai yra architektūrinė (K)ranų interpretacija, jie taip pat tampa (K)laipėdos miesto, uosto ir jūros (K)ranto metafora ir nauju senamiesčio riboženkliu. Pastatai suprojektuoti taip, kad jų siaurosios pusės ( be jokių smulkių detalių ) atgręžtos į senamiesčio pusę. Fasadai apdailinti raudono klinkerio plytomis, kurios yra charakteringa statybos medžiaga šiame regione. Fasadai tampa santykiniu senamiesčio stogų tęsiniu.
“K” bokšte yra viešbutis ir biurai. Šio pastato stiklinė fasado plokštuma lygiagreti “Naujojo sodo” gatvei. “D” formos gyvenamasis bokštas orientuotas į uosto vartus ir lygiagretus jūros kranto linijai.

Stiklinio holo jungiančio pirmus du bokštų aukštus architektūrinė fasado išraiška interpretuoja tradicinį vietinį statybos būdą “fachverką”: medinis karkasas su plytų ir tinko užpildu. Pirmame aukšte yra restoranas, grožio salonas ir vietinio laikraščio redakcija. Centrinis holas, su unikalios monolitinės konstrukcijos laiptais apjungia visas funkcines zonas esančias pirmuose dviejuose aukštuose. Antrame aukšte yra boulingas, baras ir biurai.

Du bokštai pasitinka laivus atplaukiančius iš jūros į uostą, jie taip pat yra miestiečių susitikimo vieta. Apžvalgos aikštelė esanti septyniasdešimties metrų aukštyje leidžia lankytojams megautis Klaipėdos miesto panoramomis, vaizdais į jūrą ir Kuršių Neriją, saugomą UNESCO.

Statusas: multifunkcinis kompleksas

Vieta: Klaipėda (LT)

Data: 2007

Bendras patalpų plotas: 24 000 kv.m

Sklypo plotas: 10 928 kv.m