Naujai kuriama multifunkcinė miesto teritorija prie Kuršių marių formuojama vadovaujantis urbanistinio ir architektūrinio integralumo principais. Klaipėdos centrinė dalis pasižyminti istorinių bei morfologinių urbanistinių struktūrų įvairove, kurių vertingiausios savybės įvertintos formuojant naująjį kompleksą. Visų pirma reikėtų išskirti hierarchinę urbanistinių viešųjų erdvių sistemą, kurios principai panaudojami formuojant teritoriją. Pagrindinės įeigos įprasminamos aikštėmis, atkuriama istorinė pėsčiųjų alėja, pratęsiant ją iki Naujojo uosto gatvės, tarp kvartalų kuriamos lokalios aptarnavimo bei pėsčiųjų gatvelės. Ypatingas dėmesys skiriamas Danės krantinės erdvės išnaudojimui. Projektuojamas daugiabutis namas yra prie pietinės bei centrinės aikščių, iš pietų glaudžiasi prie krantinės, šiaurėje prie apie saugomus teritorijos pastatus formuojamo skvero bei alėjos.
Svarbiu gyvenamos aplinkos aspektu yra žaliosios erdvės bei plotai. Pastarieji turi ir tam tikrą istorinį kontekstą: teritorijoje savo laiku buvo Memelio sodai, kurie interpretuotai atkūrinėjami atskirose komplekso dalyse.
Atsodinama buvusi pėsčiųjų alėja, tarp namų esančiuose kiemeliuose naudojami ne tik krūmai ir žolė, bet sodinami ir medžiai. Gatvelėse, numatytose išimtinai pėstiesiems, įrengiami želdynai aplink gyventojų terasas. Aikštėse numatomas dar gausesnis želdynų kiekis, formuojant jų grupes su integruotomis poilsio vietomis, papildomu apšvietimu.
Pats korpusų tūrių skaidymas, jų mastelis sąlygotas istorinių gretimybių tūrių mastelio bei proporcijų. Ši proporcionavimo sistema išlaikoma išilgai visos Danės krantinės, taip kuriant tamprų ryšį tarp naujų struktūrų ir istorinės aplinkos. Paminėtinas ir komplekso vidinių kiemų erdvinis sprendimas – jų viduje išlaikomos senamiesčiams būdingos erdvių proporcijos, mastelio santykiai.
Be silueto ir pagrindnių erdvių įvertinimo kuriant ansamblį, svarbu buvo išlaikyti giluminį teritorijos įsisavinimo principą: užtikrinti gerą vidinių struktūrų vizualinį ryšį su Danės upe, piliaviete. Todėl namas skaidomas į atskirus korpusus-kvartalus, tarp kurių numatomos skersinės gatvelės- vizualiniai koridoriai.