Quadrum verslo centras suprojektuotas išskirtinėje Vilniaus vietoje: dešiniajame Neries upės krante, miesto verslo ašyje – Konstitucijos prospekte, urbanistinės kalvos zonoje. Teritoriją kerta pėsčiųjų ir dviračių takai, čia praeina istorinio Ukmergės trakto ašis, susikerta trys transporto gatvės. Tai tikras miesto funkcijų koncentratas, todėl komplekso architektūrinė koncepcija numato formuoti šį mazgą semantizuojančią vidinę kvadratinę viešąją erdvę – aikštę, iš kurios ir kilo pavadinimas „Quadrum“.
Apie šią aikštę formuojama trijų, spirale augančių vertikalių kompozicija, pabrėžianti minėtos ubanistinės kalvos siluetą. Siekiant maksimaliai integruoti komplekso ir miesto erdves, be pagrindinės aikštės, formuojama antrinių „mažųjų aikščių“, prie pagrindinių patekimo į kompleksą ašių, sistema. Skulptūriškai formuojamos konsolės ženklina pagrindinius pastatų įėjimus ir semantizuoja „mažąsias aikštes“ kaip komplekso vartus. Svarbiausias uždavinys buvo sukurti ne soluojantį aplinkoje pastatų rinkinį, bet vientisą architektūrinį ansamblį, kuris savo tūrių, erdvių, detalių, medžiagų logika būtų vientisas ir monumentalus. Išskirtiniu ansamblio elementu tapo 15m pušys, kurios buvo pasodintos vidinėje aikštėje ir sukūrė patrauklią erdvę miestiečiams, darbuotojams. Žaliosios erdvės formuojamos ir tik darbuotojams skirtose stogų terasose, kurios apželdinamos 1 m aukščio žole.
Atsiveriantys unikalūs Vilniaus Senamiesčio, upės slėnio, Šeškinės ozo kalvų vaizdai suponavo maksimalios horizontalios apžvalgos fasadų sprendinius. Pastarieji tampa unikaliu architektūriniu-inžineriniu kūriniu, kuris moka apsaugoti pastatą nuo šalčio, vėjo, saulės ir kuria nuolat kintantį, nestatišką komplekso vaizdą.
Varšuvoje vykusiuose kasmetiniuose Vidurio ir Rytų Europos paslaugų centrų apdovanojimuose biurų kompleksas „Quadrum“ Vilniuje, Konstitucijos prospekte, pripažintas geriausiu biurų pastatu, skirtu paslaugų centrams.
Vidurio ir Rytų Europos paslaugų centrų apdovanojimai
Quadrum – tai verslo miestas, apjungiantis savyje sumažinto miesto modelio savybes: čia ir viešosios erdvės, kavinės bei restoranai, sporto ir verslo klubai, vaikų darželis, bankas, konferencijų centras, biurai, atvira meno galerija. Atskirose lauko ir vidaus erdvėse eksponuojami viešai prieinami žinomų menininkų – Ž. Kempino, I. Krunglevičiaus kūriniai.
Pastato viduje vadovaujamasi natūralumo nuostata, siekiant išnaudoti nepaslėptas konstrukcijas, inžinerines sistemas. Tai ne tik estetinė nuostata, bet ir pastato tvarumo garantas (eksponuojamos betonas tarnauja kaip energijos akumuliatorius, šalčio sijos ne tik šildo ir šaldo, bet ir veikia kaip šviestuvai, akustiniai elementai). Monochrominė paletė (betonas, pilkas aliuminis, metalas, kilimai) pagyvinama natūralaus ąžuolo akustinių plokščių sienomis – kontrastas, sukuriantis jaukumo įspūdį, savotiškai pratęsiantis išorėje suformuotą aukštųjų technologijų (angliškai – „high tech“) fasadų bei pušyno (medžio) derinio idėją.