2011 m. rugsėjo 22-23 d. Ukrainos architektų klubas „Archidom“ ir žurnalas „Dom i interior“ organizavo architektams ir interjero dizaineriams skirtą renginį, kurio metu buvo skaitomos paskaitos, vedamos meistriškumo pamokos, pristatomi nauji produktai. Šio renginio tema – „Konceptuali architektūra“.

Šiai temai buvo skirtos ir meistriškumo pamokos. Kartu su studija „Arches“ (R. Liola, E. Neniškis) savo meistriškumo pamokas pravedė ir Zane Tetere (Latvija), Olga Melezhik (Ukraina), Evgenij Vaisberg (Ukraina). Spaudos konferencijoje svečiai ir pranešėjai diskutavo apie esmines šiuolaikinės architektūros problemas, dalijosi mintimis stengdamiesi vis kitu kampu pažvelgti į konceptualumą architektūroje.

Šiame renginyje studijos „Arches“ narių Rolando Liolos ir Edgaro Neniškio pravestoje meistriškumo pamokoje, remiantis jau realizuotais sprendiniais, pristatyti studijos kūrybiniai principai, idėjos ir koncepcijos paieška, jos plėtojimas bei įgyvendinimas. Tai lyg tam tikra sistema, padedanti susivokti, žvelgti naujai ir nuolat ieškoti geriausio sprendinio visuose architektūros etapuose.

Kuo įsiminė šis renginys?

Pasidalinta sava, perimta kitų kolegų patirtis, užmegzta naujų pažinčių, pasidžiaugta betarpišku bendravimu, pasisemta naujų minčių, idėjų. Galų gale, tai buvo tiesiog gera kūrybiška atmosfera.

Pateikiamas fotoreportažas apie renginį, išspausdintas žurnale „Dom į interior“ (Ukraina).